Přesný čas | Přesný čas online | Atomové hodiny | Přesný čas ve světě | Časová pásma | Kalendáře | Astronomie

Online přesný čas podle atomových hodin v ČR | Hodiny online | Přesný čas ve světě | Časová pásma | Proroctví

02.07. | Mezinárodní den UFO

2 července - Světový den UFO

Světový den Ufo má své nezapomenultelné a pevně dané místo v kalendáři. Právě 2. července 1947 navečer lidé pozorovali UFO, neidentifikovatelný létající objekt poblíž Roswellu v Novém Mexiku, kterak se pohyboval směrem na severozápad. 

Každým rokem si 2. července připomínáme Roswellskou událostAniž by právě o této události věděl, vydal se pan William Brazel se synem a dcerou následující ráno po nočním dešti na pravidelnou obhlídku stavu svých pozemků. Již po několika stovkách metrů spatřil na zemi mezi trávou spoustu podivných stříbřitých úlomků; zcela jasně kusy hmoty, které se v odrazu Slunce blýskaly. Nedokázal je identifikovat; ani materiál, ani „barvy“ předmětu nevypadaly tak, jak běžně známé a dostupné materiály. Těmito úlomky byla poseta značná plocha a kromě záhady samotné svými odlesky plašily dobytek. Pan William Brazel jich několik vzal s sebou domů a rovněž tak, když jel o 4 dny později do 127 km vzdáleného města Roswell.

Nález zbytků létajícího talíře v Roswellu

Úlomky a popis místa  předal místnímu šerifu Wilcoxovi, který však byl stejně bezradný jako on - předměty skutečně nešly srovnat s ničím, co doposud viděli.  Šerif Wilcox se tedy rozhodl, že všechny skutečnosti nahlásí na nedalekou leteckou základnu, kde tehdy sídlíla elitní bombardovací eskadra 509. Právě jejím příslušníkem byl bezpečností důstojník, major Jesse Marcel., který na místo nehody záhy dorazil. Jak se však zjistilo, major Jesse Marcel o žádném leteckém neštěstí nebyl informován a nebylo rovněž nic podobného hlášeno. Materiál odolával veškerým pokusům o rozříznutí, ohnutí, spálení, či zlomení; byl tenký, jak balící folie. Major Marcel proto téměř okamžitě odjíždí na farmu, aby tu ještě s jedním mužem v civilu a jedním farmářem trosky posbíraliu, což jim zabere celý následující den – kalendář je otočen na datu 7.7. 1947. Trosky mají být dopraveny na vojenskou základnu v Roswellu a na příkaz velícího důstojníka následně převezeny na leteckou základnu ve Wright-Patterson. Major Marcel však cestou zpět na základnu v Roswellu neodolá, a třebaže se blíží první ranní sluneční paprsky, zajede domů, aby trosky, o kterých věří, že jsou zbytky UFO, ukázal manželce a 12letému synovi.

Neobvyklý nález zbytků UFO létajícího talíře neobvyklých vlastností

Pokud jsou tyto fotografie autentické, nachází se na ní těla nalezená po incidentu v RoswelluMateriál se vyznačoval skutečně neobvyklými vlastnostmi, které pro tehdejší i dnešní technologie vypadal jako skutečně neuvěřitelný – vypadal na první pohled jako kov,  byl pevné struktury a přitom tenký jako folie z krabičky cigaret. Materiál odolával naprosto všem běžným pokusům o zničení, pokud se materiál zmačkal, ihned se vracel do původního tvaru. Největší záhadou však bylo písmo v materiálu zobrazené, písmo připomínající písmo starých Mayů a Sumerů; některé obrazce výrazně připomínaly egyptské hieroglyfy. Bylo dobré, že se takto major rozhodl a podělil se o své zážitky s rodinou, neboť následující den měly události dostat zcela jiný spád. Armáda neprodyšně uzavírá okolí celé farmy a William  Brazel je oficiálně na několik dní vězněn. Rovněž tak bylo Brazelovi řečeno, aby s ohledem na bezpečnost státu nemá o celé věci s nikým mluvit. Majoru Marcelovi vojenští nadřízení další zkoumání trosek neumožňují.

Armáda ranč pročesala metr po metru a téměř vše, co vojáci naleznou putuje na základnu, která pak vydá, 8. července 1947, šokující zprávu:

Letiště pozemních sil v Roswellu s potěšením oznamuje, že ve spolupráci s jedním místním rančerem a šerifovým úřadem v Chaves County získalo neznámý disk, tato zpráva však, bohužel, vyvolala až neočekávaně velký rozruch. Snad i na základě tohoto zájmu se armáda snažila celou situaci zlehčit, ba dokonce můžeme říci že i dementovat: Údajně se v žádném případě  rozhodně nejedná o létající talíř, ale prý o zcela obyčejný meteorologický balón, který se zřítil pro elektrostatické výboje v atmosféře. Na nás je nyní, abychom se zastavili a zamysleli se : Nedalo se snad s rozruchem okolo údajného mimozemského tělesa počítat ? Jistě, že dalo : přece jen, jak víme, výskyt UFO v masovém měřítku odstartovala právě Roswellská událost. Do té doby byla pozorování UFO spíše sporadická, avšak je třeba říct, že zcela prokazatelně tento fenomén provází lidstvo odnepaměti – a záznamů, jak písemných, tak i ve formě maleb, máme již od dávných dob více než dost. I přesto je však, zcela logicky, výskyt „hlášen“ ve stále vyšší míře po druhé světové válce, která s sebou přinesla první výbuch jaderné bomby 16. července 1945 na pouští v Novém Mexiku. Je totiž jasné, že jaderné exploze a následných více než 2000 oficiálních jaderných testů muselo mít vliv nejen na Zemi jako planetu, ale především i na její okolí.

Roswellský incident nálezem UFO nastínil novou cestu v chování úřadů

Každopádně Roswellský incident nastínil novou cestu v oblasti chování oficiálních úřadů USA : veškerá oficiální vyjádření armády, tajných služeb či dokonce vlády vyznívají v tom smyslu, že úřady „ani nepotvrzují ani nevyvracejí“, a tak si každý člověk, pokud není obětí značné mediální dezinformační  kampaně, může udělat obrázek sám. Je však třeba si říci, že všechna vyjádření spíše vyznívají tak, že výskyt UFO v podstatě dementují či volí politiku zastírání a mlžení; nejčastější je zkorumpování úředníků, kteří „mají autoritu“ tak, aby jejich názor co nejvíce ovlivnil veřejnost. Avšak zpět k Roswellskému incidentu : Vláda USA ve spolupráci s armádou zcela evidentně vyměnila původní trosky UFOnského vesmírného plavidla za čísti meteorologického balónu a snažila se zahladit stopy, izolovat, a nebo různými způsoby zastrašovat svědky. I přesto se ve sdělovacích prostředcích a zejéna na internetu dále objevují zprávy o pozorování UFO a mnoho lidí zejména očitých svědků, kteří promluvili až ve značně pokročilém věku, tvrdí, že, že se vyjma trosek našly v okolí Roswellského ranče ještě větší kusy lodí a v nich těla mimozemšťanů, která teď vláda někde skrývá, s největší pravděpodobností v oblasti Area 51. Vyjma těchto skutečností existují dokonce doměnky, že se podařilo jednoho či dva tvory zachránit a stále jsou udržováni při životě právě ve zmíněné oblasti.

Více než půlstoletí si ufologové stáli za svými názory, které nehodlali měnit ani z nich ustoupit a stávali se terčem posměchu často nejen ze stran odborné, ale i laické veřejnosti a na Roswellskou událost se pomalu začlo zapomínat. Pak však dochází k několika událostem :

V roce 1997, tedy o dva roky později, vydává americké letectvo zprávu v rozsahu 900 stran o údajném přísně tajném projektu Mogul, během kterého měla armáda vypouštět vysoko létající balóny se speciálním zařízením na detekci sovětských jaderných testů. Součástí balónů měly být i kovové radarové reflektory a některé jejich části měly být slepeny lepenkou dodanou výrobci hraček. Je skutečně v této souvislosti na místě podotknout že již sama „existence lepicích pásek“ je více než směšná : Z jakého důvodu by na přísně tajném projektu, navíc na balonech, které se údajně měly vznášet ve značné výšce, a působí na ně tedy odpovídající tlak, někdo lepil drahé součástky lepící páskou ? Chybí snad USA v armádě peníze ? Mohli bychom nastolit desítky otázek podobného stylu a rázovitosti : Hieroglyfické písmo či starosumerské znaky na lepicích páskách ve 20. století ? Připomeňme si teorie švýcarského autora, badatele a ufologa Ericha von Dänikena : pokud v minulosti miozemšťané navštívili Zemi již několikrát a předali lidstvu i dar písma, pak by do sebe vše logicky zapadlo : lidé v té době jednoduše psali a vyjadřovali se písmem, které jim mimozemšťané předali. Pokud se pak podíváme na některé agrosymboly, známé „kruhy v obilí“, jejichž vznik prostřednictvím UFO se podařilo i zdokumentovat obrazem ( Legendární dokument „Mayská proroctví a kruhy v obilí“ ), můžeme vidět nejen vysoce sofistikovaná, avšak úžasně jednoduchá řešení odvěké filosofické otázky „kvadratury kruhu“, ale velmi často právě starosumerské či mayské symboly : jedním z nich je i „din-gir“. Din-gir je znak klínového písma obvykle užívaný jako determinativ pro božstvo. Jakožto deterninativ se nevyslovuje a obvykle se přepisuje jako D v horním indexu před jménem boha. Volný překlad sestavený z různých jazyků a kultur jhe však již prozaičtzější : "spravedliví putující v hvězdných lodích". Zpět ale do Roswellu.

Tajný projekt  měl skrýt existenci nálezu UFO

Onen tajný projekt s meteorologickými balony však měl údajně několik vad, které konstruktéři přehlídli. Když se pak jeden z balónů zřítil u Roswellu, údajně bylo třeba celou záležitost rychle ututlat. Syn majora Marcela, jehož otec v době, kdy se incident stal, byl donucen ke slibu mlčenlivosti, své rodině řekl ať na to zapomenou a ať o tom s nikým nemluví. Nátlak vlády byl pravděpodobně tak velký, že on sám pomalu začal věřit, že se Roswellská údálost v podstatě nikdy nestala. Jedno je však naprosto jisté : zcela určitě se nejednalo o meteorologický balón a dá se říci s  naprostou jistotou, že se jednalo o prostředek k létání. Mnoho svědků si navíc symboly ze zříceného UFO zapamatovalo a zcela jasně řeklo, že se tyto symboly rozhodně neshodují s těmi, které byly umístěny na údajné lepicí pásce.

Filmové zpracování pitvy mimozemšťana mělo odvést pozornost od nálezu UFO

O rok později (1995) přijde britský filmový producent Santilli s tím, že před lety získal od tajného zdroje černobílý film z roku 1947 zachycující pitvu jednoho z mimozemšťanů, který prý pocházel z vraku nalezeného u Roswellu. Americká stanice Fox film koupí a odvysílá jej 30 milionům diváků. Ufologové jsou nadšení, skeptici však začnou šťourat. Podle nich jde o recesistický podvrh, mimo jiné protože se v nahrávce objevuje telefon se šroubovicově točeným kabelem, který se v té době ještě nepoužíval (až od 1957) a pak také pro způsob, jakým patolog ve videu drží skalpel. 

UFO A Roswell - případ uzavřen

V roce 1997, tedy o dva roky později, uvolňuje Americká armáda oficiálně další dokument s názvem Roswellská zpráva – případ uzavřen. V něm se píše o testech, při kterých byly z výškových balónů shazovány antropomorfní loutky. Cílem těchto tesů bylo zjistit, v jakém stavu by se na zem dostali astronauti, pokud by se v těchto výškách katapultovali. Tolik dala armáda USA na vysvětlenou o záhadných tělech – jednoduše vyměnila těla mrtvých ( a snad i přeživších ) minozešťanů za loutky testující chování lidského těla po pádu z mnohasetmetrové výše. Pokud si však uvědomíme, že, skafandr-neskafandr, by kosmonaut padal přímý pádem a nic by jej nebrzdilo, nemusíme si ani domýšlet, co by z jeho těla po pádu z jednoho kilometru zbylo. V tomto případě to však armádě opět nevyšlo, neboť příznivci UFO si dali skutečnou práci, za jejíž výsledky by se nemusela stydět kdejaká tajná služba.é. A pečlivá práce se vyplatila : Podařilo se zjistit, že testovací figuríny, tzv. crash test dummies, se začaly používat až v roce 1953, tedy šest let po Roswellské události. Náhoda ? Žádná náhoda – pouze opět jedno „vysvětlení“ nebylo dotaženo do konce, avšak nejzajímavější je na celém Roswellském příběhu jedna věc : Armáda a vláda USA vymýšlí stále nové a dokonalejší výmluvy, objevují se stále nová a překvapivá vysvětlení a jedno je „dokonalejší“ než druhé.

Přiznání svědků a pravda o Roswellské havárii UFO

Interwiew s Jesse Marcelem z roku 1978, které vedl Stanton T. Friedman pak je téměř přelomovým v historii Roswellského incindentu. Jesse Marcel totiž mimo jiné prohlásil, že úlomky nalezené na ranči Williama Brazela: „…rozhodně nepocházely z tohoto světa“. Marcel byl přesvědčen, že skutečná povaha trosek byla armádou zatajena a že na místě bylo nalezeno rovněž několik malých trámků o rozměrech 2,42 až 3,2 cm2, na kterých byly neznámé, hieroglyfům. Tyto trámky byly vyrobeny z něčeho, co se dalo vzhledem a hmotností přirovnat k balzovému dřevu. Přesto se nedaly zápálit. Nejzajímavější na nich však bylo, že byly pokryty fialovými znaky, které se výrazně podobaly egyptským hieroglyfům.

Jesse Marcel Jr.,syn Jesseho Marcela, rozdělil trosky do tří kategorií:

a) materiál připomínající svými vlastnostmi fólii s šedou metalízou na povrchu

b) materiál na první pohled připomínající bakelit v hnědočerné barvě

c) nosníky s fialovými hieroglyfy

Seržant Frederik Benthal, fotografický specialista, prohlašoval, že on a cpl. Al Kirkpatrick letěli z Washingtonu DC fotografovat cizí trosky a neznámá těla. Nejdříve byli navědedeni severně od města ke straně, kde Benthal řekl, že viděl pohybovat se zakryté kamiony s troskami. Pak byl Kirkpatrik poslán na jiné místo, kde se sbíraly kusy a Benthal byl převezen do nedalekého stanu, kde vyfotil několik malých těl, ležících na desce. Kirkpatrik se následně vrátil z druhého místa, kde byly kamiony naložené troskami.

Všechno jejich vybavení včetně filmového materiálu bylo zabaveno. Oba se pak vrátili na základu a poté byli letecky převezeni do Washingtonu, kde jim bylo stručně řečeno, že o celé záležitosti nesmí mluvit, a že nic neviděli.

Jim Ragsdale tvrdil, že byl přímým svědkem mimozemšťanů a jejich plavidla. Svá tvrzení se poprvé objevily v knize The Truth About the UFO Crash at Roswell (1994). Tvrdil, že zatím co tábořil přibližně 50 km severně od Roswellu, zcela jasně viděl nad hlavou proletět neznámý objekt bez křídel a následně i jeho pád. Ze zvědavosti se samozřejmě vydal zjistit co se stalo a co to především mohlo být za objekt bez křídel, který se bez jakéhokoliv hluku zžítil k zemi. Poté, co dorazil na místo dopadu objektu, viděl, že se plavidlo nachází zčásti pod zemí částečně zaraženo v zemi. Blízko plavidla ležela asi 1,2 až 1,5 vysoká těla šedé barvy bez známek života. Spolu s přítelkyní si údajně odvezli několik trosek ve svém džípu hned po té, co se objevila armáda a celou oblast opět neprodyšně uzavřela.

Přímé přiznání vysoce postaveného člena armády k incidentu v Roswellu

Pan Walter Haut byl tiskovým mluvčím 509. bombardovací eskadry vzdušných sil spojených států a byl též autorem původního tiskového prohlášení, ve kterém se tvrdilo, že armáda našla havarovaný létající disk. V roce 2002 však přiznal, že byl rovněž očitým svědkem této události - viděl vesmírnou loď a mimozemská těla. Generál Roger M. Ramey navrhl, aby byla vydána tisková zpráva, protože místní obyvatelé již věděli o místně nehody a byla obava, že by mohli přijít na to, že existuje i druhé místo, kde byly mnohem větší trosky lodi. V plánu bylo tedy uznat první místo havárie a tím odvést pozornost od druhé místa; rovněž tak tvrdí tvrdí, že jej Blanchard vzal do hangáru RAAF číslo 84 a ukázal mu kosmickou loď. Vypadla jako kovová a měla vejčitý tvar přibližně 3,7 až 4,6 metrů na délku a 1,8 metrů na šířku. V hangáru též viděl dvě těla velká přibližně 1,2 metru. Těla měla velké hlavy a byla zakryta plachtou.

Výsledek havárie UFO v Roswellu

Do dnešního dne není zcela jasné, co se v Roswellu přesně stalo – i přesto se však zdá, že se vláda USA a armáda snaží za každou cenu ututlat fakta o existenci mimozemských civilizací, a že mimozemšťané docela pravidelně téměř po celou dobu lidské existence, nebo alespoň kultury tak, jak ji známe nyní, Zemi navštěvovali, navštěvují a navštěvovat budou, a že zasahují do dění na Zemi přímo nebo nepřímo již od počátku stvoření. V každém případě se město Roswell stalo poutním místem pro různá setkání, oslavy a konference. Obyvatelé na místě havárie  umístili pomník jako vzpomínku na pět mrtvých mimozemšťanů, kteří při havárii pravděpodobně zahynuli.

Nová zpráva o incidentu v Roswellu :

http://www.dod.mil/pubs/foi/homeland_defense/UFOs/roswell.pdf