Přesný čas | Přesný čas online | Atomové hodiny | Přesný čas ve světě | Časová pásma | Kalendáře | Astronomie

Online přesný čas podle atomových hodin v ČR | Hodiny online | Přesný čas ve světě | Časová pásma | Proroctví

2012 Nostradamus - Nostradamus sepisuje Proroctví a předpovědi nejen o roku 2012

Nostradamus, Michel de Nostredame sepisuje Proroctví, slavné Propheties, nejen o roce 2012, jeho Proroctví se týkala od jeho současnosti až do konce čtvrtého tisíciletí. Nostradamus však získal věhlas nejen jako prorok, ale zejména jako morový lékař - jisté je, že ve chvíli, kdy všichni lékaři prchají, Nostradamus zůstává, aby pečoval o nemocné a pokouší se je uzdravit.

Nostradamus, proslulý Michel de Nostredame, proslul nejen jako autor Proroctví, ale i jako morový lékař

Nostradamus jako lékař se rozhodl starat o nemocné morovou nákazou. Byl to samozřejmě ukol nadlidský a odstrašující, jak později napsal jeho syn Cezare. Nostradamus se pozastavoval nad tím, že nemocní, kteří se dostali do styku s morovou nákazou se vzdávali veškeré naděje na uzdravení a propadali truchlivým stavům, které je zabíjely rychleji, než nemoc sama. Domy jsou opuštěné a prázdné, muži znetvořeni a ženy pláčí, nosičům nemá kdo vyplatit mzdu, pokračuje Nostradamův syn Cezare.

Sám Nostradamus líčí své první dojmy z morem zasaženého města následovně :

"Jeden z nejdojemnějších a nejstrašnějších zážitků, které jsem viděl byla žena, která se bez cizí pomoci sama zašívala do rubáše.Začala od nohou a byla nalezena na zemi ve svém době mrtvá s prací napůl dokončenou - smrt ji zastihla v polovině tohoto dojemně grotesktního díla."

Na Nostradamových Proroctvích se výrazně podepsala Nostradamova lékařská praxe a Nostradamův věhlas díky úspěchům při likvidaci morové nákazy

V 16. století byla téměř veškerá medicínská praxe založena na poznávání hvězd. Bylo běžné, že nejen Nostradamus, ale všichni lékaři za pomoci astrologie a data narození pacienta stanovovali diagnozu. Nostradamus popisuje, že co následovalo poté byly ty nejnepředstavitelnější a nejsurovější lékařské praktiky. Tisíce lidí, popisuje Nostradamus, zemřely nejen na následky nemocí, ale zejména i na postupy "léčby", kterou bylo pouštění žilou, přikládání pijavic, které měly z těla odvést zlo. Nostradamus nepatřil k nejortodoxnějším lékařům - Nostradamus pouštěl pacientům žilou pouze tehdy, pokud to považoval za "nezbytně nutné" a někdy přikládal i pijavice, avšak v mnohem menší míře, než jeho současníci, čímž pravděpodobně sám zachránil Nostradamus stovkám lidí život.

Nostradamus, autor proslulých proroctví o Evropě, Propheties, je považován v současnosti nejen za proroka a věštce, ale zejména za revolučního lékaře své doby

Dnes je Nostradamus považován za revolučního lékaře, který používal moderní metody léčby a neobvyklé lékařské praktiky, avšak není tomu tak zcela - jeho krédem totiž bylo : "Používej to, co se osvědčilo ". V jedné ze svých knih sám Nostradamus píše, že pouštění žilou je zcela k ničemu a že pacienta spíše oslabuje, avšak i přesto pouštění žilou, často na žádost příbuzných, ordinoval, i když Nostradamus předem věděl, že se požadovaný výsledek, tedy uzdravení pacienta, nedostaví.

Když Nostradamus připravoval léky, čerpal ze svých znalostí léčivých bylin - nejznámější byly jeho růžové pastilky, o jejichž složení v roce 1555 napsal :

"Čtyři sta a 3 rudé růže natrhaných před svítáním rozdrtíme a smícháme s nejzelenějšími výhonky zeleného cypřiše, s Florentským kosatcem, hřebíčkem a očištěným kořenem puškvorce".

Nostradamus, Michelle de Nostredame, autor známých Proroctví proslul jako lékař, který dokázal zachránit celá města před morovou nákazou 

Dnes víme, že kořen puškvorce je velmi silný antioxidant, který rovněž posiluje imunitu organismu a výrazně pomáhá při hojení. Puškvorec tvořil jednu z hlavních přísad a růžové pilulky rovněž obsahovaly trochu kafrového oleje, který měl výrazný desinfekční účinek a poupata růží dodala tělu malou dávku vitaminu C. Více o složení tohoto léku nevíme, avšak mnoho obdborníků se dnes domnívá, že výrazným lékem proti moru byla jeho víra v čistotu. Nostradamus nechal spálit těla zemřelých. Ložní prádlo, oblečení, postele i vybavení domácností, ve kterých se nemocný nacházel. Nostradamus doporučoval čištění a umývání ulic, čistou tekoucí vodu, větrání domů. Nostradamus tím dokázal vyhnat většinu krys a blech, které mor přenášely. Nostradamus dokázal dobu řádění epidemie zkrátit na jeden či dva měsíce, což v té době bylo až neuvěřitelné.

Autor Proroctví, Nostradamus, získal pověst zázračného léčitele v městě Agen, kde Nostradamus poznal rovněž svou první ženu

Ve městě Agen, kde se potvrdila jeho pověst zázračného léčitele, se v roce 1531 seznámil a oženil s Henriettou, jeho první ženou, s níž měl Nostradamus dvě děti. Traduje se, že v průběhu jejich manželství se Henriettě podařilo v Nostradamovi probudit zájem o mystiku a prý si dokonce pohrával s rituální magií. Byl-li však v té době Nostradamus již věštcem, pravděpodobně tušil, že jejich krásný vztah čeká zanedlouho konec.